Щойно за вікном трохи теплішає і настає гарна погода, дуже багато людей прагнуть виїхати за місто на пікнік. Це зрозуміле бажання, особливо після довгої холодної зими. Усім хочеться відчути тепло, подихати свіжим повітрям, послухати птахів. Просто перезарядитися від суєти та роботи, розслабитися та поспілкуватися у родинному колі або з друзями на природі. Найважливіше у цьому заході взяти з собою все необхідне, щоб відпочинок вийшов справді розслаблюючим. І не викликав роздратування від того, що щось не врахували, щось не взяли.

Список необхідних речей

  1. Мангал, грати, шампури;
  2. Дрова та засоби для розпалювання;
  3. Посуд для приготування та їжі;
  4. Продукти для приготування та перекушування;
  5. Вода;
  6. Кошти для захисту від комарів та інших комах;
  7. Аптечка;
  8. Кошти особистої гігієни;
  9. Намет;
  10. Спальні мішки;
  11. Пледи, туристичні килимки;
  12. Ліхтарі;
  13. Сонцезахисний крем;
  14. Речі для розваг.

Мангал, грати, шампури

  • Якщо ви їдете відпочивати на природу, де немає спеціально обладнаного місця для приготування страв на вогні, вам треба взяти з собою мангал. Зараз є невеликі складні моделі, які не займають багато місця і не тяжкі;
  • Якщо ж ви перебуватимете в місці, де є стаціонарний мангал, то необхідність брати його з собою відпадає;
  • Заздалегідь продумайте, що ви готуватимете на багатті, і якщо це буде шашлик або овочі гриль, то відповідно вам знадобляться шампура та грати для гриля.

Дрова та засоби для розпалювання

  • Якщо ваш пікнік буде в місцевості, де ви впевнені, що дрова не стануть проблемою, і ви зможете їх зібрати у необхідній кількості, тоді сенсу брати їх із собою немає;
  • Якщо ж ви не знаєте точно, чи будуть там дрова, тоді краще запасіться заздалегідь. Щоб потім не метушитися у їхніх пошуках. Продумайте, що ви готуватимете, який обсяг дров і вугілля вам знадобиться;
  • Для зручності та швидкого розпалювання багаття необхідні запальничка та засіб для розпалювання. Це суттєво заощадить час та нерви.

Посуд для приготування та їжі

  • Вибір посуду залежатиме від страв, які ви плануєте готувати. Якщо ви вирішили приготувати юшку, шурпу або кашу, вам знадобиться казан;
  • Якщо ви хочете приготувати шашлик, то крім шампурів вам буде потрібна миска для сирого м'яса та готового шашлику;
  • Для нарізки овочів знадобиться обробна дошка;
  • Потрібні будуть ножі, щипці для м'яса, велика ложка для перемішування страви в казані;
  • Для сервірування столу знадобиться одноразовий посуд: тарілки глибокі для перших страв, дрібні тарілки для других страв, склянки і, якщо треба, чарки. Бажано придбати багаторазовим спеціальним посудом для пікніка, щоб не забруднювати довкілля;
  • Також знадобляться серветки або паперові рушники;
  • Для напоїв не зайвим буде взяти відкривалку та штопор.

Продукти для приготування та перекушування

Заздалегідь продумайте, що ви будете готувати на пікніку. Замаринуйте м'ясо, помийте овочі, фрукти. Максимально підготуйте продукти:

  1. М'ясо для шашлику;
  2. Риба для юшки чи гриля;
  3. Сосиски або сардельки;
  4. Овочі для грилю та салату;
  5. Лаваш для гриля та конвертиків;
  6. Рослинна олія, сіль, приправи, соуси;
  7. Хліб, пиріжки;
  8. Варені яйця;
  9. Печень, сухарики, чіпси;
  10. Крупи;
  11. Консерви;
  12. Ковбаса, сир, олія, намазка для бутербродів;
  13. Вода;
  14. Напої (спиртні, прохолодні, зігрівальні);
  15. Зелень (кріп, петрушка, кінза, зелена цибуля, салат, часник);
  16. Готові закуски, мариновані салати;
  17. Сміттєві пакети (щоб зібрати по собі все сміття та залишити чисте місце).

Вода

  1. Для пиття;
  2. Для приготування страв;
  3. Для заварювання чаю, кави;
  4. Для миття рук.

Засоби захисту від комарів та інших комах;

  • Спірали від комарів. На відкритому місці цілком ефективний засіб. Треба відокремити одну спіраль та підпалити. При тлінні виділяється дим, в якому міститься речовина, яка відлякує комах. Запах ненав'язливий. Спіралі безпечні для людей та тварин.
  • Ліпкі стрічки від мух. Липка стрічка покривається каніфоллю або смолою, просочується речовиною, запах якої привабливий для мух та інших настирливих комах. Якщо ви відпочиваєте у наметі, то така стрічка буде ефективним засобом у боротьбі з мухами та мошкою.
  • Спреї та аерозолі. Аерозолі та спреї наносяться як на тіло, так і на одяг. Це дуже ефективні препарати для відлякування комарів та інших комах. Існує різна концентрація діючої речовини у препаратах. Якщо вказано, що у флаконі більше 40%, то це дуже сильний засіб, використовувати його дітям та вагітним жінкам не можна. Якщо концентрація становить 20-30%, її достатньо для дорослої людини, щоб захистити від комах на 2-3 години. Якщо на аерозолі вказана концентрація 10-15%, вона безпечна для вагітних, алергіків та дітей віком до 3 років, але не дуже ефективна.
  • Браслети від комарів. Мають специфічний аромат, який відлякує комах.
  • Лейкопластирі від комах. Такі лейкопластирі дуже подобаються дітям, оскільки зазвичай розфарбовані картинками. Добре захищають від комах.
  • Крем із репелентними властивостями. Наноситься на шкіру. Зручно використовуватиме захист особи. Дуже ефективний засіб.

Аптечка

Необхідно мати з собою на виїзді, щоб під рукою було все, що потрібно для захисту вашого здоров'я.

  1. Засоби для обробки ран та опіків;
  2. Знеболюючі;
  3. Антигістамінні (протиалергічні);
  4. Жарознижувальні;
  5. Адсорбенти;

Кошти особистої гігієни

  1. Мило;
  2. Зубна щітка та паста;
  3. Крем для захисту шкіри та сонцезахисний крем;
  4. Гігієнічна помада;
  5. Туалетний папір;
  6. Окуляри або лінзи;

Намет

Якщо ваш виїзд на природу передбачає ночівлю, то вам знадобиться намет. Вона дозволить сховатися від спеки чи негоди, захистить від вітру та комах.

Спальний мішок

Це спорядження допоможе якісно відпочити, виспатися. Захистить від морозу. Для кожної пори року існують різні моделі.

Пледи, туристичні килимки

Якщо у вас не розкладні меблі для пікніка (стола, стільців, шезлонгів), то вам знадобиться плед, покривало, щоб розташуватися на землі. Є зручніші для цієї мети туристичні килимки. Вони компактні, не пропускають холод та вологу, легко миються.

Ліхтарі

Якщо ваш пікнік затягнеться до пізнього вечора або ви залишитеся ночувати на природі, то вам знадобиться ліхтарик. Існує велика різноманітність ліхтарів. Великі, малі, ручні, на голову. Кемпінговий, акумуляторний, світлодіодний на сонячній батареї. Вибір за вами.

Сонцезахисний крем 

Сонцезахисний крем забезпечує надійний захист від сонця. Уберігає від впливу ультрафіолету, запобігає появі пігментації та опіків. Захищає шкіру від передчасного старіння.

Речі для розваг

Заздалегідь продумайте, чим ви займатиметеся на дозвіллі. Потрібно, щоб ці розваги підходили всім учасникам пікніка. Чи це були б рухливі ігри або більш спокійні та спокійні. Ось деякі варіанти розваг, якими можна зайнятися на природі:

  1. Ігри з м'ячем;
  2. Бадмінтон;
  3. Фрісбі;
  4. Карти;
  5. Настільні ігри;
  6. Рибалка;
  7. Купання та ігри у воді.

Найкраще в пікніку – це чудова компанія, веселий настрій, чудова погода. Після такого відпочинку залишається заряд бадьорості та енергії, бажання якнайшвидше зібратися знову. Головне, щоб після вашої компанії все залишалося чисто та прибрано, а природа чекала нової зустрічі з вами у первозданному вигляді.